Počátkem dubna otevřely po zimní pauze dveře všechny české památky. Výjimkou není ani jeden z největších českých hradů, Karlštejn. Tvořil naši historii a skrze svého zakladatele, českého krále a římského císaře Karla IV., je vyhledávaným místem turismu i v celosvětovém měřítku.

Hrad Karlštejn je klenotem české země. Od roku svého vzniku (1348) zaujímá mezi českými hrady zcela výsadní postavení. Byl koncipován jako uložiště královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a korunovačních klenotů a v obecnou známost vešel i jako místo, kam měly zapovězen přístup ženy. Slavná muzikálová veselohra Noc na Karlštejně je tohoto nevšedního obyčeje inscenovanou kopií.

Alespoň jednou za život

Tak jako správný muslim musí alespoň jednou za život vykonat pouť do Mekky, tak náleží každému Čechovi povinnost zhlédnout Karlštejn v plné parádě. Projít základní okruh interiérem, který obsahuje soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., pokochat se exkluzivní trasou, jež zaujímá posvátné prostory hradu, včetně kaple a bonusově zhlédnout vyhlídku na typicky kaskádovité hradby z velké věže.

Když den nestačí…

Detailní prohlídka hradu a okolí se může časově protáhnout. Okolí je navíc velmi příhodné k dalším výletům, takže se nezřídka stává, že se turisté v oblasti zdrží dva i více dnů. Ubytování poblíž hradu Karlštejna bývá v hlavní turistické sezóně rezervováno několik měsíců předem. Asi 4 kilometry od hradu leží nejznámější zatopený lom Velká Amerika, který dokresluje romantický ráz celého regionu.

Královské ubytování

Zasloužený odpočinek a pohodlné zázemí po náročném dni poskytne luxusní hotel Karlštejn. Vyhlášen skvělou kuchyni a stylovými pokoji uspokojí i náročnější klientelu. Romantický objekt stojí přímo na břehu řeky Berounky pod středověkým hradem. Velmi nevšedně na své hosty zapůsobí posezením na letní „rybí“ terase nebo relaxací v altánku na 2500 metrů čtverečních velkém ostrůvku, jenž je součástí hotelového areálu.

Příjemným zpestřením, zejména pro děti, pak bude návštěva ZOO parku Karlštejn, kde jsou k vidění exotická zvířata jako zebry, tygři, levharti, opičky a bílý lev.

Similar Posts