Baví vás objevovat krásy naší země? Stává se vám, že v naší země objevíte cosi unikátním, o čem jste neměli tušení a chcete vidět další přírodní úkazy, památky či atrakce, ale nevíte, kde hledat? Turistika si získává stále větší oblibu u Čechů a stále více z nich tráví své volno v přírodě, na hradech a zámcích či obdivují unikátní stavby z dob minulých i současných ve městech a obcích. Jedním z úžasných regionů, který svou rozmanitostí uspokojí turisty všeho druhu, včetně rodin s dětmi je krásná Dolní Morava, kterou obklopuje nádherná příroda s mnoha přírodními úkazy a nezvyklými památkami.

Unikáty Dolní Moravy

Největším lákadlem pro turisty v Dolní Moravě – nenechte se zmást názvem, Dolní Morava leží v severovýchodním konci Pardubického kraje – je unikátní a úžasná stezka v oblacích na jejímž konci se dočkáte nejen překrásného výhledu, ale i samotná cesta k vrcholu je adrenalinovým zážitkem, který bude bavit i děti, pro které bude výstup neuvěřitelným zážitkem. Dětem se jistě také zalíbí pohádková trasa, kterou zvládnete i s nejmenšími v kočárku.

Pokud vás budou bolet nohy můžete si zajezdit na místní bobové dráze, kde budete mít o zábavu postaráno. Aktivnější jedinci, páry či rodiny mohou obdivovat skalní masiv Sněžníku, ke kterému vede také stezka. Pro menší i větší děti nabízí Dolní Morava Mamutíkův vodní park nebo Pískový svět, kde se vyřádí děti i dospělí.

Tipy na výlety

Dolní Morava je jednou z mnoha oblastí, které jsou vhodné k rodinným výletům. Když nevíte kudy z nudy, zkuste webový portál venkazdyden.cz, kde naleznete mnoho tipů, kam vyrazit nejen s dětmi, ale i s partou přátel či na romantický výlet ve dvou. Pokud se vám nechce cestovat větší vzdálenosti, můžete využít jednoduchý filtr, kde si nastavíte nejen kraj, který toužíte navštívit, ale také druh či téma výletu.

Similar Posts