Že je zimní krajina okouzlující, o tom není pochyb. Ne každý sice miluje zimu jako roční období, ale snad každý musí obdivovat tu nádheru, kterou dokáže příroda vykouzlit. Ať už jsou to zasněžené vrcholky hor nebo působivé ledové útvary, které vznikají na skalách nebo v řekách a vodopádech. Pojďme se společně podívat na zajímavá místa, která byste si rozhodně měli poznačit do vašeho itineráře zimních výletů.

Objevujeme zimní krajinu

Možná si říkáte, že už jste u nás všude byli. Zpravidla se ale vždy najdou místa, která můžete objevovat, i když si myslíte, že už jste toho viděli opravdu hodně. Vaše zimní dovolená se tak stane rázem nevšední. Chce to jen trochu hledat. Mezi ty nejzajímavější zimní úkazy rozhodně patří:

  • Ledopády
  • Ledové stěny
  • Ledové jeskyně

Je to možná trochu k neuvěření, ale v České republice najdeme hned několik zajímavých ledopádů. Jednak jsou to Brtnické ledopády, které hrají mnoha barvami a najdete je v krajině Českého Švýcarska. Barevné kaskády z ledu zde každoročně obdivuje řada turistů. Mezi barevné ledopády patří také ledopády Pulčínských skal, Které se nacházejí v Javorníkách. Dále je zde třeba Stolpišský ledopád v Jizerských horách nebo ledopád Labského dolu v Krkonošském národním parku.

Ledopády Pulčínských skal, zdroj: mojezeme.cz.

Zajímavostí je rozhodně ledová stěna Vír, kterou najdete ve stejnojmenné obci na Českomoravské vrchovině. Uměle i vytvořil ČHS k nácviku ledového lezení. Doporučit můžeme také ledovou jeskyni u Naděje, která je největší v Česku. Omrzel vás led? Mnohé weby také mimo jiné poskytují dobré rady pro cestovatele, najdete i řadu tipů na různá jiná cestovatelská dobrodružství. Neváhejte je vyrazit objevovat.

Nepodceňte zimní výbavu

Kdykoliv a kamkoliv vyrazíte na hory, a to platí zejména pro zimní období, je důležité se pořádně obléci. Podívejte se proto na tipy, jak má vypadat správná zimní výbava. Zjistíte, že základ je třeba více tenčích vrstev oblečení.

 

Similar Posts