Pohled na svět je prý nejhezčí z koňského hřbetu. A když je ten svět pod kopyty krásný sám o sobě, výsledek stojí opravdu za to. Na Mallorce na vás v sedle čeká dobrodružství a putování krajinou na místa, kam byste se po svých třeba vůbec nedostali!

O největším z Baleárských ostrovů se říká, že má tisíce podob. Impozantní hory, říčky, suché stepi, úrodné nížiny a pláže, to všechno stojí za objevování z koňského hřbetu. A vůbec nevadí, že se do sedla vyhoupnete poprvé v životě. Na skupinové nebo individuální lekce jízdy s instruktorem narazíte na každém kroku.

Koně mají na Mallorce hoteliéři i soukromí farmáři. Z hotelu to sice nebudete mít do stájí daleko, ale za lekce jízdy zaplatíte víc peněz. A při exkurzích budete moct vyjet pouze do určité vzdálenosti od hotelu. Soukromí farmáři jsou v tomto ohledu mnohem benevolentnější. V sedle můžete strávit i několik dní a projet pořádný kus ostrova, záleží na domluvě.

Kde si pochutnat

Vyzkoušejte restauraci na farmě Son Menut. Vaří tu výborně, speciality středomořské nebo typické kuchyně si můžete vychutnat přímo na terase. Na výběr máte i menu pro vegetariány a pro děti.

Jízda, grilování a sangria!

Největší koňský ranč najdete v severovýchodní části ostrova. Byl založen v roce 1964, jmenuje se Rancho Grande a je ideálním místem pro začátečníky, kteří se chtějí naučit jezdit na koni a pak vyrazit na kratší výlet po této části ostrova.

Hodinová individuální lekce a následných šedesát minut exkurze s průvodcem stojí 60 eur. Pro začátečníky je projížďka dlouhá tak akorát, aby nadchla, navnadila a začali jste uvažovat o výpravě napříč Mallorkou. Kromě stovky koní jsou na ranči k vidění i další zvířata a zajímavý doprovodný program. Kdo chce jen relaxovat nebo se bojí sedět v sedle, může se místními rančery nechat povozit v tzv. Sangria Express, což je vůz tažený dvěma koňmi.

Velkým lákadlem je i večerní zábava – grilování a popíjení sangrie za zvuků kytar, na které vyhrávají místní kovbojové. A kdo má chuť, může si s nimi i zatancovat.

Kde se ubytovat

Levné ubytování seženete v klášterech, například v Monasteri de Lluc a hostelích (dvoulůžkový pokoj cca od 30 EUR). Nádherné ubytování nabízí Hotel Monnaber Nou, kde máte k dispozici i koně. Pokud chcete být styloví, ubytujte se přímo na farmě Son Menut. Noc ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní vás vyjde na 92 EUR.

Můžete se tady ubytovat a rovnou odsud vyrazit v sedle na osmidenní poznávání ostrova. Levné to ale není. Počítejte s tím, že taková cesta vás vyjde zhruba na 1000 eur. Jednodenní projížďky přírodou nebo po nedalekých plážích stojí zhruba 100 eur.

Kupte si byliny

Pokud se z hlavního města Palma de Mallorca vydáte na ranč Rancho Grande nemůžete cestou minout obchodní městečko Santa Maria. Nepřekonatelným zážitkem je podmanivá atmosféra místních trhů, kde za výhodné ceny koupíte vše na co si vzpomenete.

Určitě byste neměli opouštět trhy bez lahvičky Hierbas, tradičního likéru z bylin a anýzu. Vynechat byste neměli ani návštěvu některé z nedalekých jeskyní.

Nedaleko farmy Felanitx zase leží městečko Manacor. Nenajdete v něm sice žádné památky, ale pozornost si jistě zaslouží zdejší továrna na perly. Při exkurzi v továrně Majorica můžete pozorovat, jak se skleněné korály obalují lesklým povrchem z rozemletých rybích šupin a pryskyřice. Od pravých perel jsou k nerozeznání, ostatně nahlédněte do zdejšího obchodu.

Pozitivní je, že celý ostrov Mallorca měří od západu k východu necelých sto kilometrů, takže tu není nic tak daleko, abyste si nemohli návštěvu daného místa patřičně vychutnat.

Similar Posts