Čeká vás vysněná dovolená, nebo máte před sebou služební cestu? Ať tak, či onak, nikdy byste před odletem neměli zapomenout na 3 triviální zásady pro bezproblémové cestování. Možná je již sami znáte a dodržujete. Jdeme na to!

Auto neřeším!

Už dávno pominula doba, kdy si během cest do zahraničí musíte dělat starosti o své vozidlo. Parkování na pražském letišti je vysoce profesionální služba, kterou si zamilujete. Přijedete přímo k terminálu, tam řidič převezme váš vůz, přeparkuje jej a postará se o to, aby bylo v bezpečí a krásně umyté. V čas příletu máte auto opět připravené a odjíždíte spokojeně domů. Tato služba u nás dlouho chyběla, konečně jsme se dočkali. Příjemné, potřebné, k nezaplacení. Skvělé!

K+M+B

Kašpar, Melichar, Baltazar? To asi ne, ale je to dobrá pomůcka. Pokaždé, než vyjdete ze dveří směr letiště, se ujistěte, zda máte tři základní věci – klíče, mobil s nabíječkou, a bágl s doklady. Přijde vám to nesmyslné? Miliony cestovatelů vás ujistí o opaku. Abyste se vyhnuli nepříjemným situacím, pravidlo K+M+B si vryjte do paměti. Bez dokladů potřebných k odletu se váš den pořádně zamotá. Buďte vždy o krok dopředu a držte pevně otěže svého denního běhu.

Budu přesedat?

Už jste také slyšeli historku o postarší dvojici, která se vydala přes půl světa navštívit syna, aby hned na prvním letišti zjistili, že mají velký problém – nemají vízum pro zemi, kde přesedají? Aby se vaše cesta nezměnila v překotný běh obřím mezinárodním letištěm, kde budete přemlouvat úředníky, aby vám pomohli, vždy si dopředu zjistěte, zda pro zemi, ve které pouze přesedáte, čirou náhodou nepotřebujete cestovatelské vízum. Amen.

Které z těchto zásad aktivně dodržujete? Už se těšíte na pohodový a nerušený let? Přejeme vám, ať je pro vás každá cesta příjemná!

Similar Posts