půjčovna dodávek

Cílem každé autosedačky je zajistit vašim dětem co nejvyšší možnou bezpečnost během přepravy autem. A protože naše půjčovna dodávek Brno i půjčovna dodávek Praha vědí, že v dodávkách velmi často přepravujete i své děti, například na dovolenou, dovolili jsme si pro vás sepsat základní poznatky ze zákona o autosedačkách.

Půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno radí: Bezpečnost především

Hlavním úkolem každé autosedačky je poskytnutí co nejvyšší možné ochrany dítěti během jízdy. A nezáleží na tom, zda vaše dítě přepravujete v osobním autě – nebo v dodávce. V obou případech je cesta v autosedačce nutností a povinností. O pravidlech používání dětské autosedačky se můžete dočíst v zákonu o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 SB., který pravidla užití vymezuje.

Z našeho zákona vyplývá, že ve vozidlech kategorie M1, N1, N2 či N3, která nejsou vybavena zádržným bezpečnostním systémem, NELZE přepravovat děti mladší tří let. Dále také dítě menší 150 cm na předním sedadle. V případě, že jsou vozidla této kategorie opatřena zádržným bezpečnostním systémem, smí řidič přepravovat dítě, jehož tělesná váha je nižší než 36 kg a výška menší než 150 cm, pouze v autosedačce.

Půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno upozorňují: Autosedačka musí odpovídat rozměrům, ale i hmotnosti konkrétního dítěte. V případě, že je sedadlo vybaveno airbagem, který je aktivní, nesmí být dítě přepravováno čelem proti směru jízdy. Autosedačka musí být upevněna podle podmínek, jež si stanovil výrobce dané autosedačky.

Náš tip: Nikdy vám v autě nesmí chybět kvalitně vybavená lékárnička!

Co dělat, když se třetí autosedačka do auta nevleze?

Jestliže máte na zadním sedadle vozidla umístěny již dvě dětské autosedačky a třetí se mezi ně nevleze, může dítě starší tří let a menší 150 cm sedět přímo na zadním sedadle. Dítě však musíte připoutat bezpečnostním pásem. V případě, že budete cestovat vozidlem, které vám dodala půjčovna dodávek Praha nebo půjčovna dodávek Brno, bude se jednat o dodávku s dostatkem míst, které vám umožní umístit všechny autosedačky.

Ne vždy musí být dítě v autosedačce

Ačkoliv autosedačka patří do povinné výbavy každého malého pasažéra, najdou se i případy, kdy může do auta bez ní. Půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno zjistili, v jakých případech nemusí dítě sedět v autosedačce.

Dítě nemusí cestovat v autosedačce v případě, že:

  • To nedovoluje zdravotní stav dítěte.
  • Je přepravním prostředkem vozidlo bezpečnostních sborů při plnění služebních povinností.
  • Se děti přepravují ve vozidlech zajišťujících rozvoz dětí do mateřských a základních škol. Dále pak přepravu na sportovní, kulturní či společenské akce, jestliže vozidlo jede maximálně 70 km/hod.
Similar Posts