Je nejvyšší čas na chvíli se zastavit a zasnít se, jak a kde letos strávit dovolenou. Pro jednoho zbožné přání, které nejspíš skončí cestou prstem po mapě, pro druhého reálný počin, ale s velkým otazníkem. Najít vhodnou destinaci, jež by vyhovovala celé rodině, bývá „tvrdým oříškem“.

Místo na JIH – na SEVER

Místo profláknutých středomořských pláží – klid a mírné klima Skandinávie. Nápad, který rok co rok nadchne více turistů napříč celým demografickým spektrem. Ženám se líbí neopakovatelné scenerie fjordů s malebnou přírodou a vysokou kvalitou turistických služeb, muže nikdy neomrzí rybolov a vodní sporty, děti si užijí nejrozmanitější herní hřiště a všudypřítomná baby friendly zařízení, celá rodina pak bude tajit dech z typické skandinávské pohostinnosti.

Stačí zvednout kotvy

Přestože se zdají být severské země jen těžko dostupné, jde o mystifikaci z neznalosti. Stěžejní je doprava lodí. Trajekty do Skandinávie jsou bezpečné a pohodlné. Do Norska je možné dojet trajektem z Dánska a Německa. Do Švédska je možné doplout z Německa, Dánska, Polska, Finska, Estonska, Lotyšska a Litvy. A do Finska se turisté dostanou trajektem ze Švédska, Německa a Estonska. Vždy záleží na tom, do které oblasti mají namířeno. Délka cestování se liší v řádu hodin. U delších tras je vyžadována rezervace kajuty.

Jako z harlekýnky

Norsko je prý synonymem romantiky. Ne nadarmo sem směřují (po vzoru Rosamunde Pilcher) i všechny milovnice červené knihovny. Jejich pouť za zážitky začíná již při příjezdu, na moři. Trajekt do Norska kotví: v dánském Hirtshals (trajekty jezdí do Larviku, Langesundu, Kristiansandu a Bergenu), v Frederikshavn (trajektem lze dojet do hlavního města Osla) a v Kodani (i odsud doplujete do Osla).

Pakliže na cestě nespěchají, chtějí nasát atmosféru a užít si ji se vším všudy, bývá doporučována poslední zmíněna trasa mezi hlavními městy, která trvá 20 hodin a kromě základního ubytování na dolní palubě ve dvou až pětilůžkových kajutách, lze zvolit i kajutu na horní palubě, s výhledem na moře nebo s balkonem.

Kde koupit jízdenky?

Na internetu! Kdokoli chce vycestovat za hranici všedních dnů na sever kontinentu, zvládne rezervaci trajektu na jeden KLIK. Pohodlně, snadno a rychle získá lodní lístek i místo v kajutě.

Je opravdu nejvyšší čas na chvíli se zastavit, zasnít se a rozhoupat se. Pozor, vyplouváme!

Similar Posts