Italské pokrmy si v různých obměnách dopřáváme i my v České republice. Pravá italská pizza, lasagne nebo špaghetti bolognese chutnají v Itálie opravdu naprosto jinak. Jaké pokrmy si tedy dopřát na dovolené v Itálii, abyste zažili jejich pravou chuť?

Základem jsou těstoviny a olivový olej

Na čem stojí italská kuchyně? Na kvalitních těstovinách a olivovém oleji. Tyto dvě ingredience stačí promíchat, přidat parmazán a jste v samém gurmánském nebi! Pokud přidáte na slunci dozrávající rajčata, už nebudete chtít nic jiného. V Itálii se navíc těstoviny připravují na tisíce způsobů a kombinace delikátních ingrediencí-rajčata, sýr, olivový olej, mleté maso, lilky, pesto, olivy atd., tvoří jedinečné chutě. Nezapomeňte ani na dokonalé mořské plody, krevetový koktejl, rizoto z mořských plodů a další dobroty.

Pravá pizza

Za pravou a jedinečnou pizzou se vydejte do Neapole. Dokonale křupavé těsto, sladší rajčatová polpa, hutná a jemná mozzarella s čerstvými lístky bazalky, blíže k nebi jste zatím nebyli!

Caffé a víno!

A italská káva! Ráj na zemi, který můžete doplnit o dokonalé tiramisu, cannoli či cantuccini. Vše zapijte sklenkou vína a z Itálie již domů nepřijedete.

Similar Posts