Chybí vám na vašem seznamu projetých měst Brno? Tuto skutečnost byste měli napravit. Nebojte se, nudu v Brně nezažijete. Ne, pokud se zaměříte na tipy, které vám dnes přinášíme.

Nezažijte nudu

Navštívit byste měli nejslavnější brněnskou vilu, která stojí ve čtvrti Černá Pole. Vila Tugendhat je skvostem, na který se “stojí fronty”. Zarezervujte si pro jistotu návštěvu této vily a objevte kousek jedinečné architektury. Dopřát si můžete i návštěvu hradu Špilberk. Jedná se o rozlehlý komplex rozkládající se na stejnojmenném kopci. I hrad tu mají!

A dál?

Rychle si všimnete také dominanty Brna, Katedrály sv. Petra a Pavla, která se tyčí na kopci zvaném Petrov. Vydejte se i na návštěvu Zelného trhu, na kterém nechybí trh, kašna, sousoší a dvě divadla. Pro dobrodruhy je zde možnost navštívit i brněnské podzemí pod zelným trhem. Čeká zde na vás kilometrový labyrint středověkých chodeb a sklepů. Za návštěvu stojí i stará radnice, kostnice u sv. Jakuba, která je druhou největší v Evropě. Zapomenout nesmíte ani na hrad Veveří, Moravské náměstí a skvělé pivo v některé z místních hospod. Ta na viděnou v Brně!

Similar Posts