Město na severu, kterému vévodí právě Ještěd, to je Liberec. Že jste prozatím nenavštívili? Zajeďte si na sever Čech a poznejte město zajímavých kontrastů a skvělých kaváren.

Když vyrazíte do Liberce?

Možná se obáváte, co v tom Liberci uvidíte? Přinášíme vám několik tipů. Patříte-li mezi nadšence přírodní, určitě navštivte zoologickou zahradu v Liberci či botanickou zahradu, kde můžete vidět mnoho zajímavých expozic a třeba i karetu. Zavítat byste jistě měli také na náměstí, kde na vás čeká překrásná radnice. Objevit můžete i Liebigovo městečko, které nese zajímavé stopy historie.

Architektonické kontrasty

Liberec je zajímavý svými architektonickými kontrasty a spojením moderní a klasické architektury. Naleznete zde překrásné vily, první liberecký mrakodrap, také druhý liberecký mrakodrap (kavárna Nisa), jedinečnou existencionalistickou stavbu (dnes hygienická stanice v ulici Husova), ale také moderně pojatou knihovnu. Zavítat byste měli také do liberecké galerie, která byla v minulostí lázněmi či do Severočeského muzea. Nezapomeňte ani na návštěvu v některých ze zdejších kaváren, kde si můžete dopřát skvělou kávu a zajímavé dobroty.

Similar Posts