Jak a kde začít? Knih ke čtení je totiž opravdu hodně, vybrat si tedy tu nejlepší může být pěkný oříšek. Stejně tak jako čas, který budete vybrané knize věnovat.

Chcete čtením věnovat víc času, ale nevíte, jak na to? Je to jednodušší, než se na první pohled může zdát. V následujících řádcích vám proto poradíme, jak s tímto užitečným zvykem začít.

Začněte klasikou

Než se vůbec začtete do našich dalších tipů, měli byste si nejprve určit, co vás vůbec baví. Zjistěte, jaké žánry byste si mohli užít. Výběr můžete zúžit například s pomocí vašich oblíbených filmů nebo her. Právě tyto způsoby zábavy vám mohou na začátku opravdu pomoct určit si, kde vlastně začít. Pokud tedy máte rádi hororové filmy, romantiku nebo thrillery, víte, po čem sáhnout.

Tedy alespoň tematicky. Pokud přijde na samotný výběr knih, pak to tak jednoduché být nemusí. S tím vám ale naštěstí pomohou knižní databáze. Například na CBDB.cz si můžete najít žebříčky knih nebo nejlépe hodnocené knihy. V těchto žebříčcích už pak snadno najdete tituly nejen podle žánru, ale také podle autorů a dalších kritérií. Pokud Vás nepřesvědčí žebříčky mrkněte do naší databáze knih.

Vyhraďte si chvíli na čtení

Jak postupovat dál? Začněte tak, že si nejprve ve vašem dni vyhradíte chvilku pouze na čtení. Je jedno, jestli si ji najdete odpoledne, ráno nebo až večer. Záleží hlavně na tom, abyste měli čas soustředit se jen a pouze na čtení. Večer je proto pro většinu lidí naprosto ideální. A to nejen kvůli tomu, že touto dobou už bývá naprostý klid. Večerní čtení totiž přináší celou řadu vítaných benefitů. A ano, uhádli jste správně, jedním z nich je i lepší spánek.

Důležité je, abyste se vašeho plánu drželi. Jakmile začnete číst, může to být jednoduché. První týden budete plní motivace. Možná dokonce přečtete první knihu a budete chtít mnohem víc. Jenže jak začne motivace uvadat a týdny postupovat, mozek se vás bude snažit natlačit zpět do starých kolejí. A to nesmíte dopustit. Proto si striktně stanovte čas, který se budete věnovat jen čtení. Váš mozek se postupem času přizpůsobí. A jakmile si na to zvyknete, výše zmiňované benefity budou přicházet samy. Bez jakékoliv snahy.

Similar Posts