Pokud kupujete ojeté vozy, kupujte je jedině v autobazaru s kvalitním zázemím a kladnými referencemi. Vždy využijte možnosti důkladné testovací jízdy. Upřednostňujte prodejce, kteří vozy přímo vlastní a nejsou pouhými zprostředkovateli. Vyhnete se tak amatérům, soukromým dovozcům a podvodníkům, kteří zneužívají neinformovanosti zákazníků při nákupu ojetého vozu.

Navštivte nejdříve webové stránky jednotlivých autobazarů, seznamte se s jejich nabídkou motoinzerce a teprve poté je navštivte osobně.

Pět základních kontrol při koupi ojetého vozu

  • Kontrola roku výroby

20% ojetých vozů na trhu je „omlazeno“. Rok výroby má základní vliv na cenu vozidla. Ceny vozidel se v praxi často nestanovují podle skutečného roku výroby, ale podle prvního data registrace, které se často falšuje a může se lišit o jeden až dva roky, v krajním případě i o šest let.

Skutečný rok výroby vozidla jde ověřit pomocí služby ROKVY.

  • Kontrola původu

Při přihlašování ojetého vozidla na evidenci vozidel pouze ověří, zda vozidlo není kradené. Vůz totiž může být stále přihlášen v zemi původu nebo může být po totální havárii.

Původ vozidla jde ověřit pomocí služby PROVIN.

  • Kontrola originality

Vozidlo může být, v krajním případě, odcizené a jeho identifikace předělaná.

Originalitu lze ověřit pomocí služby VINTEST.

  • Kontrola historie

40% vozidel prodávaných v autobazarech má stočený tachometr. Prodejce může také zatajit pojistnou událost nebo závažnou opravu vozidla. Navíc vozidlo může být evidováno v seznamu odcizených vozidel.

Historii vozidla lze prověřit pomocí služby AUTOTRACER.

  • Kontrola technického stavu

Vozidlo může mít skrytou vadu, kterou běžná prohlídka neodhalí.

Kontrolu technického stavu vozidla nejlépe prověří nezávislý autorizovaná servis dané značky.

Kvalitní a seriózní autobazar tyto kontroly provede za vás a jako důkaz vám při koupi vozu předá písemné protokoly o provedených kontrolách.

Similar Posts