Pokud jste ještě nebyli v Itálii nebo jste ji navštívili jen v zimě v rámci zimní dovolené, pravděpodobně jste o Caorle nikdy neslyšeli. Malé městečko v provincii Venezia, s necelými 13 000 obyvateli je přitom jednou z nejkrásnějších destinací, kterou můžete v severní Itálii navštívit. Najdete jej při ústí řek Livenza a Lemene do Jaderského moře. Caorle je městečkem s dlouhou historií, pokud rádi kombinujete poznávací a odpočinkovou dovolenou, je to pro vás ideální volba.

Zašlá sláva

Původní název města byl “Capruale” a jeho vznik odborníci nejčastěji vymezují kolem roku 40 př. n. l.. Je to neuvěřitelné, ale na sklonku starověku mělo město až 15 000 obyvatel, takže bylo lidnatější než nyní. Na bohatou historii místa narazíte v několika částech města dodnes. Pozůstatkem středověké etapy Caorle je i bazilika San Stefano z roku 1038, se zvonicí vysokou 48 metrů. Sláva města upadla po roce 1380, kdy byla většina částí vypálena Janovany a italské Caorle se stalo rybářským přístavem, který už nedokázal navázat na předchozí slávu.

Znovuobjevení

Jenže v dnešní době je městečko opět na výsluní, rozvoj turistiky v oblasti Benátek přilákal řadu lidí i do Caorle. Profituje tak nejen z rybářství, ale zejména z turistiky, která živí většinu obyvatel města. Blízkost Bibione, Lignana, Eraclea je velkou výhodou pro turisty, kteří by přece jen v Caorle nenalezli nějakou z atrakcí, kterou by chtěli v létě vyzkoušet, případně touží po zážitcích z nějaké obrovské letní párty. Většina turistů si však Caorle vybírá právě z toho důvodu, že to není tak vytížená destinace a přeci jen si v ní užijete víc klidu a romantiky.

Caorle má fantastický aquapark Aquafollie, z přístavu můžete dvakrát denně vyrazit na výlet lodí do říční laguny, kde si prohlédnete původní chýše rybářů a ochutnáte rybu na tisíc způsobů. Pokud rádi fotografujete, budete mít při dovolené v Caorle řadu příležitostí k pořízení krásných scenérií.

Similar Posts