Na Islandu můžete zažít řadu zajímavých zážitků. Kromě pozorování polární záře, gejzírů, vodopádů, můžete na Islandu ochutnat třeba i žraloka. Island je cestovatelským rájem a pořídíte zde fotografie, o kterých se vám ani nesnilo.

Kouzelné gejzíry

Mezi hlavní atrakce Islandu patří jistě gejzíry, kterých tu najdete opravdu mnoho. Samozřejmě také ledovce, jezera, vodopády, řeky a přírodní scenérie každého návštěvníka brzy okouzlí. Island je pod povrchem i na povrchu celý protkán vodní soustavou. Obdivujte tedy i zdejší gejzíry. Populárním je tzv. Zlatý kruh nacházející se kousek od Reykjavíku.

Dáte si žraloka?

Na Islandu se konzumují převážně ryby a mořské plody. V dřívějších dobách byli obyvatelé ostrova závislí na tom, co jim dopřál. Aby potraviny vydrželi delší čas, obyvatelé je udili a solili. Právě tak vznikla zajímavá pochoutka, hákarl, maso grónského žraloka velikého. Ten je běžně jedovatý, ale zde se zakopává pod zem na několik měsíců, aby půda jed ze žraloka vytáhla. Poté se dá konzumovat. Troufnete si na jeho ochutnávku?

Similar Posts