Portugalsko není svou velikostí o moc větší než Česká republika. Nabízí však turistům jedinečné zážitky nejen v podobě přírodních úkazů, skvělého jídla, krásných měst, ale i zdejší pozitivní atmosféry a možnosti surfování. Objevte spolu s námi jih Portugalska a nechte se jím okouzlit.

Přivítá vás vítr a oceán

Na jihu Portugalska se rozkládá region Algarve. Portugalské břehy omývá Atlantský oceán, který sebou přináší dokonalé vlny na surfování. Skvělé také je, že zdejší pláže jsou velmi dlouhé, pobřeží zvláště na jihu není tolik členité, najdete zde pro sebe tak vždy dostatek místa. Jih Portugalska je velmi blízko k Africe, proto je zde stále velmi příznivé počasí.

Jedinečná atmosféra

To, co vás však v Algarve pohltí, je jedinečná pozitivní atmosféra, usměvaví Portugalci, kteří nikam nespěchají a užívají si slunečních paprsků.

Co navštívit?

Určitě se vydejte prozkoumat Sagres, kde na vás čekají jedinečné vlny, zajímavý přírodní úkaz jeskyni Benagil a mnohá malebná městečka, která nabízí ukázku tradiční architektury a skvělých pokrmů. Není nad to strávit dovolenou na jihu Portugalska, žít v malém domečku na pláži a užívat si surfování a jedinečných západů slunce, které zažijete jen u oceánu.

Similar Posts