I když Benátky patří mezi turisticky velmi frekventovaně navštěvovaná místa, stojí za návštěvu. Město se totiž rozkládá na 118 ostrovech a pevninských částech. Zažijete zde jedinečnou atmosféru a architekturu, která je těsně spojená s vodní hladinou.

Projížďka na gondole

Co musíte v Benátkách jistě zažít, je projížďka na gondole. Nebudeme si nic nalhávat, levná záležitost to není, ale získáte opravdu jedinečný zážitek na celý život a dostanete se do zajímavých koutů Benátek. Proplout byste měli také Canalem Grande, což můžete podniknout na vaporettech.

Italian Italy Venezia Gondola Grand Canal Venice

Co uvidíte?

Kochat se budete především jedinečnou místní architekturou. Navštívit můžete Benátské bienále, kde se každé dva roky střídá výstava architektury a moderního výtvarného umění. Pokud budete v Benátkách na konci léta, můžete navštívit Benátský festival v Lidu.

A co ochutnat?

V Benátkách navštivte čtvrť Castello, která vám dopřeje širokou nabídku místních restaurací a pokrmů. Vybírejte si restauraci, kde jedí především místní, ne turisté. Právě tam ochutnáte tradiční italskou kuchyni, ať už v podobě pasty, rizota či lasagní.

Similar Posts