Už je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, kam se letos v létě vydáte. Existuje mnoho exotických destinací, ovšem spoustu krásných míst máme také doslova za rohem.

Rozhodně se mezi ně řadí nejrůznější zákoutí Francie, země nádherných vůní i pohledů na krajinu.

Troufáme si navíc tvrdit, že pro zamilovaný pár neexistuje ideálnější kraj, kde lze strávit týdny nebo třeba i báječný víkend. Kam všude se stojí za to podívat, co ochutnat a odkud si přivezete nezapomenutelné vzpomínky na Francii?

Památky a procházky přírodou

První zastávkou na vaší cestě, zejména pokud se přepravujete letecky, bude nejspíše Paříž – horký favorit o nejkrásnější město Evropy. Vypsat všechna místa, která stojí za to navštívit v Paříži by vydalo na samostatný článek. Skoro nikdo se neobejde bez fotografie pod Eiffelovkou, v Louvru lze strávit týdny obdivováním bohatých sbírek umění a jedna procházka po Montmartru vydá na tisíc vzpomínek. Bohatou pokladnici zážitků naleznete však i mimo hlavní město a ne každý průvodce pro Francii vám o nich poví.

Proč se třeba nepokochat pohledem na Le Mont Saint Michel, známý také jako Zázrak Západu. Tento přílivový ostrov na sobě skrývá gotické architektonické památky, které například uchvátily a inspirovaly i filmaře při natáčení trilogie Pán Prstenů.

Nebo si zaskočte do Luberonu, skvostu francouzského venkova, kde najdete klasicky vydlážděné ulice, vinohrady a především pohodu. Pro milovníky přírody je jako stvořená oblast Auvergne, kopcovitá krajina s malým počtem obyvatel. A nesmíme zapomenout na Verdonský kaňon, který nabízí úchvatné panorama 700 m hluboké propasti i čisto skvoucí řeky, která údolím protéká.

Gurmánský ráj

Francie má jednu z nejvyhlášenějších kuchyní na celém světě a bez ochutnávky místních dobrot se rozhodně neobejdete. Milovníci vína si přijdou na své prakticky kdekoliv ve Francii, ale nejvíce doporučujeme návštěvu vinařského regionu Bordeaux. Francouzi jsou ale známí i pro svoje pekařské umění. Návštěva pâtisserií, uměleckých pekařství rozesetých nejen po Paříži, vás zcela okouzlí rozmanitostí chutí a tvarů (důrazně doporučujeme nepřemýšlet nad nabytými kily). Z koncentrace vynikajících restaurací, kde si můžete dát typická jídla jako kohouta na víně, šneky či cibulovou polévku zapečenou sýrem, by se jednomu až zatočila hlava.

Napoleonův ostrov

Ve Francii si rozhodně můžete užít i klasického lenošení na pláži. Ostrov Korsika v sobě spojuje všechny výhody přímořského letoviska a zároveň je i historicky cenným centrem. Místní obyvatelé jsou patřičně hrdí na to, že se zde narodila jedna z nejvýznamnějších osobností nejen francouzské, ale světové historie – Napoleon Bonaparte. Mezi koupáním, potápěním a výlety na jachtě proto můžete navštívit i jeho rodinné sídlo, se zachovalým nábytkem a architekturou.

Francie prostě a jednoduše má všechno potřebné pro dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete. Pokud jste se ještě nerozhodli kam v létě vyrazit, pak prozkoumejte nejdříve krásy Francie online a neváhejte s objednáním letenek nebo přípravou na cestu autem.

Similar Posts