Současná situace prozatím příliš nenahrává volnému cestování za lyžováním. Brzy začne zimní sezóna a mnozí nedočkavci už jistě vyhlíží první poprašek. Pokud jste byli zvyklí hned v listopadu provětrat dlouhé léto zahálející lyžařské vybavení někde v Alpách na ledovci, nezoufejte, i u nás se přece dá kvalitně lyžovat.

Nenechte nic náhodě

Než ale někam vyrazíte, zjistěte si předem stav sněhové pokrývky a třeba i předpověď počasí, předejdete tak nepříjemným překvapením na místě. Navštivte portál České-sjezdovky.cz, kde najdete veškeré informace, vždy aktuální.

Kam vyrazit v Krkonoších

Kvalitní lyžování vám zajistí spolehlivě naše nejvyšší hory – Krkonoše. Prvotřídní sjezdovky nabízí na Lysé hoře lyžařský areál Rokytnice nad Jizerou. Při maximálním převýšení 700 metrů vám nabídne rozmanité tratě s různou obtížností obsluhované moderními čtyřsedačkami. Na své si přijdou milovníci prudších černých tratí, středně pokročilí najdou perfektní vyžití na červených sjezdovkách, pro začátečníky jsou určeny modré tratě a také přilehlé cvičné louky. Krásné panorama českých hor a upravené široké sjezdovky vás nadchnou už při první jízdě.

Dalším blízkým a velmi známým lyžařským střediskem v Krkonoších je Harrachov. Společně se sousedním Rýžovištěm okupují svahy Čertovy hory, která nabízí tratě různých obtížností, takže se zde vyřádí zkušení lyžaři i začátečníci. Můžete se spolehnout vždy na pečlivě upravené tratě, které se zde provozovatelé snaží udržet co nejdéle i na jaře sjízdné.

Nejste příliš zkušení a rádi byste si užili klidnou zimní dovolenou? Potom zvolte lyžařské středisko Paseky nad Jizerou, které nabízí klidnější a mírnější široké a přehledné svahy s mnoha variantami sjezdů. Nahoru vás pohodlně vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky. Máte-li s sebou děti, určitě oceníte snowpark i výukové hřiště, které se nachází přímo na svahu. Užijete si nádherné výhledy s typickými roubenkami, které na vás dýchnou příjemnou domáckou atmosférou.

Krkonoše nabízí široké spektrum nejrůznějších lyžařských středisek, vyberte si to pravé pro vás a užijte si zimní dovolenou v Čechách.

Similar Posts