Rozhodli jste se letošní dovolenou strávit v ČR? Plánujete kromě jiného navštívit i Karlovy Vary a Mariánské Lázně? Pak se vám určitě budou hodit naše tipy na místa, která byste měli navštívit.

Západní Čechy jsou krásné a oblíbené

Do západních Čech vyráží turisté nejen za krásnou přírodou, ale i za mnoha zážitky. Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník, kde se dá léčit celá řada zdravotních neduhů.

Co vidět v Karlových Varech?

Město Karlovy Vary leží v západních Čechách, asi 110 km západně od Prahy na soutoku Ohře a Teplé, je proslulé sklářským i potravinářským průmyslem. Kdo z nás neslyšel o Vřídle? A už jste ho navštívili?

Karlovarský minerální pramen, tedy Vřídlo je oficiální název pro největší pramen termální vody v Karlových Varech, který je s teplotou 73 °C zároveň nejteplejším termálním pramenem Česka. Vřídelní kolonáda stojí přímo v lázeňském centru města, v sousedství Divadelního náměstí.

Karlovy Vary jsou proslulé i Becherovkou, navštívit můžete návštěvnické centrum a dozvědět se víc o pozoruhodné historii a dědictví Becherovky, součástí jedné z prohlídek je i ochutnávka produktů z portfolia Jan Becher. Pokud si ji zvolíte, doporučujeme se předem najíst.

Máte rádi přírodu? Svezte se lanovkou přímo z města do Výletního areálu Diana, nebo se sem vydejte pěšky po značené lesní stezce, která vede čarokrásným lázeňským lesem. V cíli najdete rozhlednu s panoramatickými výhledy na město i okolí, mini zoo a jedinečnou tropickou zahradu s živými exotickými motýly z celého světa. Motýlí dům. Z naprosté blízkosti můžete obdivovat krásu motýlů, když budete mít štěstí, možná se na vás některý i posadí.

Navštívit můžete i Tržní kolonádu, Mlýnskou kolonádu, Divadlo Husovka, Kostel sv. Máří Magdalény nebo známý Vánoční dům.

Co si nesmíte nechat ujít v Mariánských Lázních?

Nejedno krásné místo láká k návštěvě i v Mariánských Lázních. Ať už se ubytujete v jednom ze zdejších hotelů, penzionů nebo apartmánů, nebo tudy jen budete projíždět, určitě byste měli:

  • Ochutnat zdejší minerální prameny. Mezi ty nejznámější patří Lesní pramen, Ferdinandův pramen, Ambrožův pramen, Rudolfův pramen, Karolinin pramen a Křížový pramen.
  • Projít se lázeňským parkem, jehož autorem je geniální zahradní architekt Václav Skalník.
  • Ochutnat lázeňské oplatky.
  • Poslechnout si Zpívající fontánu. Hraje v sezóně každý den vždy v lichou hodinu. Ve 21.00 a 22.00 si užijete i barevnou projekci.
  • Vyšlápněte si na rozhlednu Hamelika. Na její vrchol musíte vyšlápnout 100 schodů, odměnou vám bude pohled na široké okolí.
  • Za návštěvu stojí i Naučná stezka Geologický park. Stezka je dlouhá asi 1,5 km a najdete na ní 24 informačních tabulí, které vás seznámí s geologickou stavbou a rostlinným společenstvím Slavkovského lesa.
  • Zrelaxovat můžete třeba v Římských Lázních.
  • O kousek dál můžete navštívit hrad Loket, rodinný pivovar Chodovar, zámek Bečov nad Teplou, Osadu Kladská, klášter Teplá, zámek Kynžvart a další zajímavá místa.
Similar Posts