Odjet do zahraničí takzvaně na zkušenou není nutně jen pro mladé a lidi ihned po škole. Sbalit se a začít žít a pracovat jinde v zahraničí je pro každého, kdo má dost kuráže a odvahy. Není ani důležité umět daný jazyk jako když bičem mrská, stačí vám základy, ostatní se naučíte v dané zemi a to mnohem rychleji, než kdybyste docházeli na kurzy. Navážete krásná přátelství s lidmi z různých koutů světa a vyděláte si příjemné peníze, které po návratu můžete využít na cokoliv dalšího nebo si v zahraničí pořídíte zázemí. Co znamená pracovat v zahraničí?

Kde hledat?

Když se rozhodnete pro práci v zahraničí, je důležité mít dvě základní věci. Práci a také ubytování. To ostatní vyřídíte časem, ale bez těchto dvou věcí v zahraničí budete tápat. Práce se dá najít různě, přes agentury, přímo na místě, ale také přes pracovní portál. Stačí se pravidelně dívat na praca, kde se denně objevují nové a nové nabídky z celého Polska. Nemáte-li přesně zvolené město, kde chcete pracovat, pak si můžete hledat práci v celém Polsku, až narazíte a tu, která pro vás bude ta pravá. Ubytování se vždycky dá sehnat, mnohé firmy nabízejí svým zaměstnancům pomoc nebo minimálně poradí, kam se obrátit.

Na co nezapomenout?

Vyhledáváte-li práci přes internet, určitě si vyberete hned několik nabídek na které chcete odpovědět. A přemýšleli jste už nad tím, že běžný český životopis (pokud nehledají někoho, kdo ovládá češtinu) vám asi moc nepomůže? Své CV je nutno poslat v polštině (pokud není uvedeno jinak) a také průvodní dopis je dobré napsat polsky, případně anglicky, pokud je to jazyk, kterým ve firmě hovoří. Pokud hledáte práci například v Krakově, pak vám pomůže praca Kraków, kde vyhledáte nabídky z daného města a okolí a vy si tak můžete z široké nabídky vybrat tu vaši práci snů.

Similar Posts