Jižní Čechy jsou právem považovány za jeden z nejhezčích krajů v České republice. Jedná se o velice oblíbenou lokalitu nejen zahraničních, ale i českých turistů, která vám nabídne od každého něco. Spoustu kultury a památek vám přinese například Český Krumlov, nebo centrum Českých Budějovic.

Pro milovníky horských oblastí jsou kousek od středu jižních Čech hory Kleť, a především samotné pohoří Šumava s pověstnými ledovcovými jezery. Mimo toho je ale jihočeský cíp republiky oblíbený i z jiného důvodu. Je tady celá řada řek, které jsou každoročně vděčným cílem vodáků nejen z České republiky.

Vyrazte na vodu z nejhezčích měst Česka

Pokud bychom chtěli některé z jihočeských měst zařadit mezi nejkrásnější památky České republiky, tak to bez jakýchkoliv okolků bude Český Krumlov. Tohle historické město, které je velice pohledně položené v zákrutě řeky Vltavy, je velice oblíbeným cílem turistů z celého světa. Mimo toho je tady ale i půjčovna lodí Český Krumlov, odkud můžete vyrazit na plavbu po toku směrem do Českých Budějovic. Kdokoliv tuto trasu již někdy vyzkoušel, tak sám potvrdí, že je z řeky na Krumlov a okolí opravdu neuvěřitelný pohled.

Nemíjejte samotné České Budějovice!

České Budějovice, kterým místní neřeknou jinak než „Budějce“, jsou dalším z míst, které rozhodně stojí za pořádnou návštěvu. Proto byste neměli toto město minout, a především byste zde mohli i bez problémů přespat, protože půjčovna lodí pochopitelně sídlí i zde. Budějovice jsou na soutoku řek Vltavy a Malše, přičemž disponují opravdu krásným historickým centrem. Proto rozhodně tohle krásné město, které mimo jiné nabídne i spoustu zábavy a kultury, na své trase nevynechejte pouhým průjezdem.

Krásné město na hranicích Česka a Rakouska

Pokud máte rádi na svých cestách také méně známé lokality, tak pro vás zajisté bude zajímavou zastávkou město Vyšší Brod. Jedná se o jedno z měst, která jsou založena na základě bohaté historie. Konkrétně Vyšší Brod kdysi dávno býval důležitým místem pro středověký obchod, kde se překračovala řeka Vltava. Dnes zde máte nádherné městečko s krásnou kulisou a zároveň je zde půjčovna lodí Vyšší Brod, která vám dovolí začít vaši trasu už od hranic s Rakouskem.

Similar Posts