V poslední době se objevuje spousta lidí, kteří se vyžívají v možnosti cestovat po přírodě a trávit zde opravdu dlouhý čas. Ten tráví buď sami nebo s přáteli. Vždy je tady ale jedna zásadní potřeba, která je v zimních měsících ještě mnohem větší.

Tou nutností, je zůstat neustále v teple a suchu a především. Jednou z možností, jak se ochránit před prochladnutím a promoknutím, je velice kvalitní outdoorová obuv a oděvy. I ty ale potřebují speciální péči ve formě impregnace.

Co všechno dokáže impregnace na boty zařídit?

Impregnace je chemická vrstva, která funguje jako krycí štít na různé tkaniny a další materiály. Může v některých případech chránit a vyživovat povrch jako takový, v jiných případech potom funguje především jako bariéra proti promoknutí.

Pokud se bavíme o impregnaci na boty, tak najdeme všechny vlastnosti v jednom. Základní funkcí pro vás je, že dokáže impregnace podpořit nepromokavost obuvi. A to i když jde o látkovou obuv. Vedle toho ale dokáže impregnace na obuv dokonce i vyživovat a chránit obuv, před poničením. Speciální variantou je nano impregnace na obuv.

Impregnace pomůže i s údržbou batohů

Outdoorové batohy jsou často vybaveny několika vrstvami, které při svojí dobré funkci dokáží ochránit svůj obsah. Málokdy jde o kompletní nepromokavost celých batohů, ale spíše jde o konkrétní bezpečnější kapsy. Každopádně impregnace na batohy je možnost, jak zvýšit jejich odolnost vůči promoknutí. Platí tady pravidlo, že se celkem jednoduše může setřít. Pokud se ale nesetře, tak po ní voda stéká a nevsákne se do tkaniny.

Speciální impregnace na outdoor oděvy

Většinu vašeho outfitu ale bude tvořit pochopitelně klasický oděv. Jednotlivé oděvy mohou mít přirozeně svojí vlastní nepromokavost. Ta se značí většinou jako vodní sloupec, který symbolizuje, jak velkou vrstvu vody udrží tkanina, než začne promokat. U outdoor oděvů se na tuto vlastnost bere hodně zřetel. Pomoci s tím ale může i impregnace na outdoor oděvy. Ta dokáže vlastnosti kvalitních outdoorových oděvů ještě zlepšit a navíc funguje jako ochranná vrstva, před poškozením.

Similar Posts