Dovolenou vnímáme jako období, kdy konečně můžeme vypnout. Pár dní strávených u moře považujeme za vrchol léta a užíváme si je plnými doušky. Jenomže někdy původní plány ztroskotají po kaskádě nečekaných událostí. Chcete-li svou příští dovču užít bez zbytečného stresu, myslete na prevenci a připravte se na nejčastější rizika v předstihu.

1. Dovolenková destinace nevypadá jako na fotce

Už se vám někdy stalo, že jste dorazili do cíle a byli jste v šoku, protože nic nevypadalo jako na fotkách v katalogu či webu cestovní kanceláře? Photoshop je mocný a dokáže zatraktivnit i smetiště. Proto se snažte vyhledat co nejvíce reálných fotografií a čerpejte praktické informace na internetových fórech. Cestovatelé se o své zážitky rádi dělí – ty negativní vás mohou včas upozornit na to, co vám cestovka záměrně zamlčí.

2. Spálíte se první den a zbytek dovolené strávíte ve stínu

Co se týče pobytu u moře, většina lidí tráví spoustu času sluněním. Vždyť kdo by se nechtěl před známými pochlubit krásně opálenou pokožkou… Slunečním paprskům se rozhodně nevyhýbejte, stimulují organismus k produkci vitaminu D a mají pozitivní vliv na psychiku. V každém případě však dodržujte zásady bezpečného opalování a používejte kvalitní kosmetiku. K nejlépe hodnoceným dlouhodobě patří produkty Photoderm od Biodermy.

Nemusí se nutně jednat i opalovací krém, když vám nesedí konzistencí. Dobrou volbou může být i olej nebo oblíbená opalovací mlha. Důležité jsou složení, hodnota SPF faktoru a voděodolnost. Nechcete-li se spálit během prvních patnácti minut a po zbytek dovolené bolestivě úpět na hotelovém pokoji, mažte se, co to dá!

3. Vaše děti rozbijí drahé hotelové vybavení

Dovolená vás stála spoustu peněz, a tak se rozhodnete šetřit na méně důležitých věcech. Třeba na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. Jenomže pak vaše ratolesti při dovádění způsobí pohromu a vy ji budete muset zatáhnout z vlastní kapsy. To samé platí o zranění při adrenalinovém sportu, který cestovní pojištění ke kreditní kartě nekryje… Na některých věcech se zkrátka škudlit nevyplácí a kvalitní cestovní pojištění včetně odpovídajícího připojištění je jednou z nich.

4. Vyrazíte s nesprávnými lidmi

Spousta cestovatelů vyráží do vysněné destinace společně se svými přáteli. Představa společných radovánek je jistě skvělá, ale realita může být diametrálně odlišná. Jak předejít hořkému zklamání? Pokud si nejste jistí, zda vám kamarádi nebudou po pár dnech lézt krkem, pozvěte je nejdříve na prodloužený víkend na chatu. Za tři dny o nich zjistíte mnohé a uděláte si lepší obrázek, zda je dobrý nápad, trávit s nimi plnohodnotnou dovolenou v zahraničí.

Similar Posts