Zima je téměř za námi a je nejvyšší čas se začít rozhlížet po místě, kde strávíte svou dovolenou. Stále více Čechů se rozhodlo trávit dovolenou v Česku a předpokládá se, že bude tento trend narůstat. Naše malá země nabízí nejen mnoho nádherných přírodních úkazů, ale také přibývá stále více atrakcí, sportovního vyžití a zábavy pro děti i dospělé. Mnoho hotelů i kempů se přizpůsobilo západním standardům nejen ubytováním, ale také stravou, vybaveností pokojů nebo chatek. Lepší zázemí a více adrenalinu, nižší ceny a krátká cesta jsou jen některé z faktorů, které lákají Čechy zůstat „doma“. Jedním z takových kempů je také kemp Elite, který leží v blízkosti krásného a známého Máchova jezera.

S rodinou k Máchovu jezeru

Máchovo jezero je jedno z nejvíce vyhledávaných míst k trávení dovolené nejen pro Čechy, ale pro mnoho turistů z jiných zemí. Na elite-stare-splavy.cz si můžete zajistit čtyřlůžkovou chatku, včetně lednice, již nyní a neriskujete, že v létě již nebude nikde volno. Součástí kempu je také jídelna s barem, kde máte možnost objednání polopenze nebo plné penze. Pokud jedete s dětmi, budou vděčné za prolézačky, pískoviště a houpačky.

Ubytování Staré Splavy se nachází pouze kousek od Máchova jezera, kde kromě koupání, můžete vyrazit na cestu parníkem či si půjčit šlapadlo nebo lodičky. V kempu můžete v klidu relaxovat nebo vyrazit za kulturou. Kolem Máchova jezera se pořádají nějaké akce pro děti i dospělé. Krásná je také procházka kolem celého jezera, cestu zvládnete i s kočárkem.

Kam v okolí Máchova jezera?

Okolí Machova jezera láká k mnoha výletům. V nedalekých Doksech navštivte muzeum legendárního dětského komiksu Čtyřlístek. Za zmínku jistě stojí majestátní hrad Bezděz a jeden z nejtajemnějších českých hradů Houska – oba leží naproti sobě. Krásný skalní hrad a vyhlídku najdete ve Sloupu v Čechách, které je také známé lesním divadlem, kde je přes léto bohatý program.