Málokterý přístroj si získal v posledních letech tolik pozornosti, jako právě fotopasti. Jde o velmi všestranné přístroje, které se používají k monitorování lidí nebo zvířat. Typickými znaky fotopastí jsou nenápadnost, spolehlivost a odolnost. Fotopasti nejsou obvykle větší než digitální fotoaparát, mají maskovanou podobu a místem pro jejich umístění je nejčastěji strom, odkud sledují určitý prostor.

Dokonalý přehled o dění na monitorované oblasti

Fotopast využívá zejména 3 technologií, jde o citlivé PIR čidlo reagující na tepelný pohyb, kvalitní fotoaparát a také noční přísvit. Když se do monitorované zóny fotopasti přiblíží člověk nebo zvíře, fotopast ho okamžitě zaznamená za pomoci PIR čidla a během zlomku sekundy ho vyfotí. Neviditelný noční přísvit ji umožní, aby pořídila kvalitní snímky i v nočních hodinách.

Jelikož fotopasti nezaznamenávají v kuse, neprohlížíte si u nich prázdné záznamy, ale jen fotografie s živými tvory. V praxi jsou fotopasti známé jako skvělí pomocníci všech lidí, kteří monitorují výskyt divokých zvířat ve volné přírodě. Jelikož jsou fotopasti na baterie, můžete je umístit prakticky kamkoliv.

Ještě větší popularitu si fotopast získala jako prostředek pro ochranu pozemku. Lidé si dávají fotopasti k domu, aby ho střežily. Následně si můžete prohlížet snímky a mít přehled o tom, kdo chodí na váš pozemek v době vaší nepřítomnosti. Snímky si můžete prohlížet na těle fotopasti, pokud disponuje displejem, nebo třeba na počítači. Dokonce lze pořídit i GSM fotopasti, které vám pořízené snímky budou okamžitě zasílat na email nebo na telefon. Fotopasti lze kompletně nastavit, tedy například čas, kdy budou aktivní. Ceny fotopastí nejsou vysoké, a proto si je pořizuje stále více lidí jako kvalitní bezpečnostní prvek, o kterém budou vědět jen oni, protože bude dokonale schovaný a pečlivě střežit vaše bezpečí.

Similar Posts