Nevíte, kam vyrazit s rodinou o víkendu? Co takhle objevovat krásy hlavního města? Nechte se třeba zlákat návštěvou zrekonstruovaného Národního muzea. Odpoledne vezměte rodinu na parník a večer na muzikál! Přespat můžete přímo v Praze v příjemném penzionu za příznivou cenu a v neděli se můžete projít na Petřín nebo prozkoumat petřínské bludiště.

Do kupole Národního muzea

Je nejen největším muzeem v České republice, ale historická budova Národního muzea patří mezi nejvýznamnější pražské budovy, je národní kulturní památkou již od roku 1962. Po několikaleté rekonstrukci se otevřelo u příležitosti 100. výročí založení Československa a v současné době představuje výstavu o dějinách společného státu Čechů a Slováků. Určitě navštivte i kupoli, ze které je překrásný výhled na Václavské náměstí.

Pražské Národní muzeum.

Projížďka po Vltavě

Procházkou od Národního muzea dojdete až k řece, kde se můžete rozhodnout pro parník, lodičku nebo šlapadlo. Z paluby parníku můžete obdivovat během hodinové plavby Pražský hrad, Národní divadlo, gotický Karlův most, vodárenskou věž a Vyšehrad na skále. Vyjíždí se z přístaviště Hollar v blízkosti zastávky metra Staroměstská.

Zažijte večer jako na Broadwayi

Jak zakončit den? Ideálně nezapomenutelným kulturním zážitkem, například v podobě nějakého světově proslulého muzikálu. Vy však nemusíte na Broadway do Manhattanu, pražská divadla a divadelní scény nabízejí celosvětově proslulé muzikály ve špičkovém podání, stačí si vybrat. Co to bude – Krysař, Pomáda, Kvítek mandragory, Fantom opery, Vlasy nebo snad Jesus Christ Superstar?

Ubytování s parkováním poblíž městské dopravy

I v Praze lze najít zajímavé ubytování s možností parkování a hlavně v blízkosti zastávek veřejné hromadné dopravy, což se vám bude po večerním představení hodit. Například ubytování v Praze 10 je pouhých 25 minut od centra a nabízí celou škálu možností.

Rezidence Topolová – penzion Praha.

Ranní procházka a káva na Petříně

A kam vyrazit v neděli ráno? Na Petřín! Pěšky nebo lanovkou z tramvajové zastávky Újezd, přičemž na lanovou dráhu platí stejné jízdenky MHD. Během cesty můžete obdivovat Pražský hrad ze zastávky Nebozízek a na Petříně určitě nezapomeňte navštívit zrcadlové bludiště v Pavilonu českých turistů, případně zavítat do Štefánikovy hvězdárny.

Similar Posts